طرز صحبت

مردان و زنان هریک طرز صحبت کردن خاص خود را دارند. لزومی ندارد همه چیز را درباره ی مریخ و ونوس بدانید، استفاده از شم درونی تان به شما کمک خواهد کرد.

تحقیقات تجربی متعدد بیانگر این است که برداشت مردان و زنان از هر حرف ممکن است بسیار متفاوت باشد. مثلا جمله ی رایج بین آقایان: «بریم سر اصل مطلب » ممکن است به نظر بعضی خانم ها توهین آمیز برسد. برعکس، ورود خانم ها به جزئیات در صحبتها، ممکن است برای برخی از آقایان خسته کننده و کسالت بار باشد. برای رفع این مشکلات، برخی از شرکت ها قانون جلسات «پنج دقیقه ای را اعمال می کنند.

طبق این قانون، به هر سخنران، حداکثر پنج دقیقه نه بیشتر – زمان داده می شود تا مقصودش را بیان کند. به این ترتیب، هر کس می تواند در آن مدت محدود به سبک و سیاق خود صحبت کند، اما نمی تواند عنان صحبت را در دست بگیرد و مهلت حرف زدن به کسی ندهد. صبور باشید. تفاوتهای طرز بیان افراد را تحمل کنید. اما منصف باشید – نه حرف کسی را قطع کنید و نه پرحرفی کنید. این نکات را هم به خاطر بسپارید

طرز صحبت کردن

هنگام گفتگو، روبه روی مخاطب قرار بگیرید. ارتباط چشمی خود را با مخاطب حفظ کنید. از الفاظ نظیر «باید…» بپرهیزید: مثلا به جای آن بگویید: «ممکن است کار روی آن قرارداد را از چهارشنبه شروع کنید؟» یا «به نظر من اگر از برنامه استفاده کنید، بهتر باشد.» ضمن مکالمه به حریم شخصی افراد احترام بگذارید: مخاطب خود را بمباران نکنید. با انگشت هم به او اشاره نکنید.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

توسط
تومان